Aktuálně

AKTUÁLNĚ !!!

Přijímáme přihlášky do MINIŠKOLKY VŠEZNÁLEK na příští školní rok 2022/2023 . Přihláška je k vyzvednutí v Miniškolce. Neváhejte a přihlašujte se. Těšíme se na vás. 

Kolektiv Miniškolky 


 

 

 


Projekt Edison Little 

Vysokomýtský Všeználek,z.ú. zapojil do projektu EDISON Little, který pořádá mezinárodní organizace AIESEC.

AIESEC je největší mezinárodní,politicky nezávislá nezisková organizace, plně řízená vysokoškolskými studenty nebo čerstvými absolventy vysokých škol.

 

Projekt EDISON (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.)

spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

EDISON Little je od léta 2012 rozšířením úspěšného projektu Edison for School. Od této doby proběhlo již 13 realizací projektu, zapojilo se více jak 63 zahraničních stážistů a 67 školek.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře vyvolané zahraničními stážisty projekt oživí každodenní výuku a naučí děti nebát se odlišného.

 Stážisti ve školkách, prezentují o své zemi, hrají s dětmi hry, učí děti zpívat písně, tančit, vyrábět tradiční předměty a mnoho jiného. Praktikanti jsou zodpovědní vysokoškolsky vzdělaní lidé. Program si připravují předem, všechny aktivity probíhají v anglickém jazyce.

Naše stážistka Irem je z Turecka a bude u nás ve Vysokém Mýtě pobývat v týdnu od 9. do 13.9.2019.

 Více o programu se dozvíte zde:  https://aiesec.cz/pro-skoly/


 

 

 

 

 

 

 

Myší KNIHOVNA

KNIHOVNA CIZOJAZYČNÉ LITERATURY.

Najdete zde knihy pro děti k předčítání, pro začínající čtenáře i dospělé v anglickém a německém jazyce.

Knihovna je k dispozici všem účastníkům kurzů a jejich rodinným příslušníkům.